Дана 26.12.2019. године, у 15 часова, у Свечаној сали школе, ученици сва три одељења другог разреда реализовали су представу ,,Новогодишњи времеплов“, заокруживши на тај начин двомесечни међупредметни осврт на наслеђе које су савременој култури оставили стари Грци и Римљани.
Замишљен као завршни продукт двомесечног пројекта ,,Наслеђе старих Грка и Римљана“ – истовремено духовит, мудар, поетичан и визуелно примамљив – ,,Новогодишњи времеплов“ се трудио да појам новогодишње приредбе постави на свеже основе. Од кореографије која дочарава плес наше планете око своје осе и око Сунца, преко посетилаца из прошлости који прекидају програм незадовољни приказаним – ,,Новогодишњи времеплов“ је поетски приказ протока времена као феномена.