У Београду је 16. 6.2019.г. одржана IV Олимпијада у менталној аритметици на којој је учествовало 1200 учесника од 4 до 14 година из 15 земаља Европе.
Манифестација традиционално привлачи велико интересовање учесника и јавности захваљујући пре свега атрактивности надметања у менталним вештинама. Пред такмичарима је изазов да што брже и без икаквих помагала (папира и оловке, дигитрона) искључиво напамет, израчунају резултат.Олимпијада представља јединствен догађај и највеће такмичење овог типа у југоисточној Европи.

Најимпресивнија дисциплина је Анзан -такмичење у рачунању дугачког низа бројева који се на екрану емитују изузетно великом брзином, до 3 броја у секунди.
Ученик II-4 разреда наше школе Алекса Ожеговић освојио је прво место управо у поменутој Анзан дисциплини.

Честитамо Алекси Ожеговићу на освојеној медаљи и желимо да ово буде само једна у низу освојених награда.Браво Алекса!

Фотографије: