Угледни час у корелацији енглески језик, историја и географија

У оквиру обележавања Светског дана заштите животне средине одржан је и заједнички угледни час из енглеског језика ( наставница Ивана Јоковић), географије ( наставник Жарко Петровић) и историје (наставник Игор Дрљача) у одељењу V/2 на тему “ The USA and its national parks“. Ученици су на креативан начин представили однос човека и природе, говорећи на енглеском језику и ближе се упознали са националним парковима САД-a (Секвоја, Јелоустоун,Бафало Ривер, Биг Бенд, Мамутска пећина…) на веома док их је их кроз историју ове државе на веома занимљив и динамичан начин провела ученица VII/1- Лара Савић.

Дан пре завршен је наградни конкурс „Моја планета“ и уручене су награде у две категорије:
-Тимски рад: Прво место освојиле су Александра Ракић и Александра Шапић из III/3, док је друго место припало Дуњи Алишах и Угљеши Богдановић из III/3. Треће место оавојиле су Ања Шошкић и Јована Живадиновић из V/2.

– Индивидуални рад: Прву место освојила је Маша Циврић из VII/3, док је друга место припало Дуњи Козомори из II/1, и треће место је освојила Милица Грчић из III/1.